Loading...
Gönderiliyor...
MARKA SORGULAMA TALEBİ
* Tescil ettirmek istediğiniz markanın güncel durumunu detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Marka Tescil Sınıfları

Markaların doğru olarak tescil edilebilmesi için hizmet verilen meslek yada üretimi yapılan malların sınıfının seçilmesi gerekmektedir. Yanlış sınıfta yapılan marka tescil işlemi sizlere fayda ve koruma sağlamayacağı gibi marka haklarınızın ihlal edilmesinide engellemeyecektir.

Markaların tescil edilebilmesi için ürün veya hizmet sınıflarının doğru seçilmesi gerekmektedir. Marka tescil sınıflandırması ürün veya mesleki hizmetlere göre 45 ayrı sınıftan oluşmaktadır. Markanızın tescilinde ve haklarınızın korunmasında herhangi bir ihmale yer vermemek için doğru sınıflandırmaları seçmeniz gerekmektedir. Her bir sınıfın Resmi Başvuru Harcı bulunmaktadır. Tescil almak istediğiniz sınıf sayısı Marka Tescil Ücretinizi etkileyecektir. Hizmet gösterdiğiniz yada göstermeyi planladığınız sınıflarda tescil işlemi yapmanız doğru olan tercih yöntemidir. 

Marka Tescil başvurularında hatalı sınıflandırmaları düzeltme hakkı bulunmamasından dolayı; işlem başında doğru sınıflandırmayı seçebilmeniz için mutlaka resmi patent ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Marka Tescili Sınıf Listesi

» Buraya tıklayarak güncel olarak yayınlanan Marka Tescil Sınıflandırmasına ulaşabilirsiniz.

Anlam Patent İletişim