Loading...
Gönderiliyor...
MARKA BAŞVURU FORMU
* Uzmanlarımız 30dk içerisinde sizlerle iletişime geçerek işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Marka Tescil Sınıflandırması

Markaların doğru olarak tescil edilebilmesi için hizmet verilen meslek yada üretimi yapılan malların sınıfının seçilmesi gerekmektedir. Yanlış sınıfta yapılan marka tescil işlemi sizlere fayda sağlamayacağı gibi marka haklarınızın ihlal edilmesinide engellemeyecektir.

Markaların tescil edilebilmesi için ürün veya hizmet sınıflarının seçilmesi gerekmektedir. Marka tescil sınıflandırması ürün veya mesleki hizmetlere göre 45 ayrı sınıftan oluşmaktadır. Markanızın tescilinde ve haklarınızın korunmasında herhangi bir ihmale yer vermemek için doğru sınıflandırmaları seçmeniz gerekmektedir. Her bir sınıfın "Resmi Başvuru Harcı" bulunmaktadır. Seçmiş olduğunuz sınıf sayısı Marka Tescil Ücretinizi etkileyecektir. Hizmet gösterdiğiniz yada göstermeyi planladığınız sınıflarda tescil işlemi yapmanız doğru olan tercih yöntemidir. 

Marka Tescil müracaatlarında hatalı sınıflandırmaları düzeltme hakkı bulunmamasından dolayı; doğru sınıflandırmayı seçebilmeniz için mutlaka Marka Uzmanlarımızdan destek olmanızı önermekteyiz.

» Buraya tıklayarak güncel olarak yayınlanan Marka Tescil Sınıflandırmasına ulaşabilirsiniz.

Anlam Patent İletişim