Loading...
Gönderiliyor...
MARKA SORGULAMA TALEBİ
* Tescil ettirmek istediğiniz markanın güncel durumunu detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Marka Tescil Ücretleri

Marka Tescil işlemlerinde ödenecek olan resmi harç tutarları Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından her yıl güncellenerek belirlenmektedir.

Marka Tescili Harç tutarları resmi ücretler olup tescil işlemlerinin başlatılabilmesi ve tamamlanabilmesi için ödenmek zorundadır. Marka Tescil işlemlerinde ödenecek olan ücretler; markanızın tescil edileceği Ürün veya Hizmet sınıflarına göre farklılık göstermektedir. Tescil almak istediğiniz Ürün veya Hizmet sınıflarının sayısı çoğaldıkça veya azaldıkça başvuru maliyetiniz de aynı oranda artış yada azalma gösterecektir. Bu ücretler markanızın tescil müracaatının yapılabilmesi için işlem başında ödenmektedir.

Marka Tescil Belgesi Ücreti

Marka Tescil işlemleriniz sonuçlandırıldığında, tescil belgenizi alabilmeniz için Resmi Belge Düzenleme Harcı yatırılması gereklidir. Resmi Belge Harcı, başvuru esnasında ödenen başvuru ücretleri haricinde ayrıcı tescil işlemlerinin sonunda ödenmektedir. Ödenmediği taktirde işlemler Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından iptal edilirerek; işlem başında ödenen harçlar ise geri iade edilemez.

2022 yılına ait Marka Tescil işlemlerinin ücretlerini öğrenmek için resmi patent ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Anlam Patent İletişim