Loading...
Gönderiliyor...
MARKA SORGULAMA TALEBİ
* Tescil ettirmek istediğiniz markanın güncel durumunu detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Benzer Marka İtirazı

Marka İtirazı Nasıl Yapılır

Tescilli Markaların korunması için tescil belgesini almanız günümüzde tek başına yeterli bir koruma değildir. Maalesef ki; tanınmış, piyasada yer etmiş veya sektöründe ivme kazanmış tüm markalar taklit edilebilme riski ile karşı karşıya gelmektedir. Markanızın birebir aynısının kullanılmamış olması takliti engellemek için yeterli değildir. Markanızı anımsatan benzer markalarda tüketiciler tarafından karıştırılma riskine sahiptir.

"Tescilini aldığınız ve yatırımlar yaptığınız markanızın taklit edilmesini önleyin!"

Benzer Marka İtirazı

Sizleri taklit etmek isteyen art niyetli kişiler markanız ile benzerlik yaratacak olan markaları için tescil başvurusunda bulunduklarında siz itiraz etmediğiniz sürece tescil alabilmektedirler. Dolayısıyla büyük emekler vererek oluşturduğunuz markanızın tescilini aldığınızı ve taklit edilemeyeceğinizi düşünürken; taklit edilerek farklı kişiler tarafından haksız kazanç elde edilmekte, sahip olunan marka değerinizi düşürmekte ve ticari kimliği zedelemektedir. 

Ufak değişiklikler ile sizin markanız algısını sağlayacak olan art niyetli kişilerin Marka Tescil başvurularına mutlaka itiraz edilmelidir. İtiraz edilmemesi halinde benzer/taklit markalar Türk Patent ve Marka Kurumu tarfından tescil edilebilirler. Tescil edildikten sonra ise hakkınızı ancak Fikri ve Sınai Mahkemelerinde uzun ve maliyetli bir süreç arayabilirsiniz.  

Resmi patent ofisimiz markaların benzer/taklit takibini yaparak, düzenli olarak marka tescili sahiplerini bilgilendirmektedir. Benzer/Taklit markalar saptandığında itiraz işlemleri tarafımızdan yapılarak haklarınızın korunması sağlanmaktadır.

Anlam Patent İletişim