Loading...
Gönderiliyor...
MARKA SORGULAMA TALEBİ
* Tescil ettirmek istediğiniz markanın güncel durumunu detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Marka Tescili Başvurusu

e-Devlet Marka Tescili

Marka ve Patent Tescil işlemlerinin yapılabilmesi için şahıslar ve kurumlar e-Devlet sistemini kullanılabilir. Fakat e-Devlet üzerinden yapılan başvuruların riskleri için sizlere Türk Patent ve Marka Kurumu herhangi bir garanti vermez. Yani başvuru yaptığınız markanızın tescil edilmesi kesin ve garanti değildir. Marka tescil başvurunuz RET edilebilir veya yüksek olasılık ile başvurunuza İTİRAZ gelebilir. 

İşlemlerinizin iptal olmaması ve ticari hayatınızda aksaklıklar yaşamamanız için mutlak suretle resmi bir patent ofisi ile tescil işlemlerinizi yürütmeniz en doğru kararınız olacaktır. 

Tescil başvurunuza gelecek itiraz ve ret kararları için ilgili kanun ve mevzuatlara hakim olmanız ve bu doğrultuda harekete geçmeniz neredeyse imkansız olacağı için ilgili başvurunuz olumsuz sonuçlanarak, yatırdığınız ücretler devlet kasasına girdi sayılacağı için tarafınıza iadesi mümkün olmayacaktır.

e-Devlet Marka Sorgulama

Resmi Patent Ofisleri dışında yapılan başvurularda düzenli olarak benzer/taklit marka takibi yapılması imkansızdır. Dolayısıyla tescil ettirmeyi planladığınız dosyanızın oldukça benzerini piyasada görebilecek ve itiraz edemediğiniz için herhangi bir hak iddia etmeniz oldukça zor olacaktır. (Dava açmanız ve dava masrafları ile birlikte uzun bir sürece girmeniz gerekecektir.)  Resmi patent ofislerinden alınacak olan Benzer Marka Takibi hizmeti ile tescil ettirdiğiniz markanızın benzerlerinin dahi olmamasını sağlayabilirsiniz. 

Patent Firmaları

Davaların hızlı çözülmesi ve aleyhinize sonuçlanmaması için avukatlardan veya vergi ve şirket hesaplarının doğru ve hatasız olması için mali müşavirlerden destek alındığı gibi, haklarınızın doğru korunması amacıyla Marka Tescili - Tasarım Tescili - Patent / Faydalı Model başvuru işlemlerinde mutlaka resmi marka ve patent vekili olan patent firmaları ile çalışmanızı önermekteyiz. 

Tescil işlemleri Sınai Mülkiyet Kanunu maddelerince yapılmaktadır. Başvuru öncesi araştırma ve başvuru sonrası takibi önemlidir. 

»​ Markanıza gelen bir itiraz veya ret kararı varsa Buraya Tıklayarak resmi patent ofisimizden bilgi ve destek alabilirsiniz. 

Anlam Patent İletişim