Loading...
Gönderiliyor...
MARKA BAŞVURU FORMU
* Uzmanlarımız 30dk içerisinde sizlerle iletişime geçerek işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

E-Devlet Marka Tescili Başvurusu

e-Devlet Üzerinden Marka Tescili

Marka ve Patent Tescil işlemleri için e-Devlet sistemi kullanılabilir. Fakat e-Devlet üzerinden yapılan başvuruların riskleri için sizlere devlet herhangi bir garanti vermez. Yani başvuru yaptığınız tescil dosyanız RET edilebilir veya yüksek olasılık ile başvurunuza İTİRAZ gelebilir.

İşlemlerinizin iptal olmaması ve ticari hayatınızda aksaklıklar yaşamamanız için mutlak suretle resmi bir patent ofisi ile tescil işlemlerinizi yürütmeniz en doğru kararınız olacaktır. 

Tescil başvurunuza gelecek itiraz ve ret kararları için ilgili kanun ve mevzuatlara hakim olmanız ve bu doğrultuda harekete geçmeniz neredeyse imkansız olacağı için ilgili başvurunuz olumsuz sonuçlanarak, yatırdığınız ücretler devlet kasasına girdi sayılacağı için tarafınıza iadesi mümkün olmayacaktır.

Resmi Patent Ofisleri dışında yapılan başvurularda düzenli olarak benzer/taklit marka takibi yapılması imkansızdır. Dolayısıyla tescil ettirmeyi planladığınız dosyanızın oldukça benzerini piyasada görebilecek ve itiraz edemediğiniz için herhangi bir hak iddia etmeniz oldukça zor olacaktır. (Dava açmanız ve dava masrafları ile birlikte uzun bir sürece girmeniz gerekecektir.) 

Örnek: Davaların hızlı çözülmesi ve aleyhinize sonuçlanmaması için avukat, vergi ve şirket hesaplarının doğru ve hatasız olması için mali müşavirlerden destek alındığı gibi, haklarınızın doğru korunması amacıyla Marka Tescili - Tasarım Tescili - Patent / Faydalı Model başvurularında da mutlaka resmi marka ve patent vekili olan patent ofisleri ile çalışmanızı önermekteyiz.

»​ MARKA ARAŞTIRMASI VE BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ 

Anlam Patent İletişim