Loading...
Gönderiliyor...
MARKA SORGULAMA TALEBİ
* Tescil ettirmek istediğiniz markanın güncel durumunu detaylı olarak öğrenebilirsiniz.
Amazon Satıcılarının Marka Tescili Hakkında Bilmesi Gerekenler
20.12.2018

Amazon Satıcılarının Marka Tescili Hakkında Bilmesi Gerekenler

Amazon.com'da satış yapmak size gerçek bir iş fırsatı doğurabilir. Sıkı bir araştırma ve hazırlanma ile kısa zamanda yasal ve karlı bir işe sahip olmanın meyvelerini toplayabilirsiniz. Böyle bir durumda ise vermeniz gereken bazı yasal, idari ve finansal kararlar olacak. Bunlardan birtanesi Amazon.com satıcılarının vermesi gereken önemli kararlardan biri olan Marka Tescili'dir. 

Amazon’un en son yaptığı yenilikler arasında Brand Registry (Marka Tescili) programı da yer alıyor. Artık bu programa üye olmak için markanızın tescillenmiş olması gerek. Değişiklikten önce bu programa üye olanların markası başta otomatik olarak yeni programa katılıyordu. Ama Amazon son zamanda buna da el atarak satıcılarına Brand Registry programına yeniden üye olmaları gerektiğiyle ilgili mailler atmaya başladı.

Amazon’da işler oldukça hızla ilerliyor ve işinde ciddi olan Amazon satıcıları için "Marka Tescilibir zorunluluk haline geliyor.

Marka Tesciline sahip olduğunuzda Amazon.com üzerinde yararlanabileceğiniz ilk baştaki artılar şu şekilde olacaktır;

• Marka tesciline sahip olmak markanızı korsanlara/hırsızlara, fason ürünlere veya markanızı/logonuzu kullanan insanlara karşı korurken Amazon’un desteğini almak için tek yoldur. 
Marka Tescili satıcılara fikir mülkiyeti hakkı ve ihlali konusunda satıcılara birkaç çözüm yolu sunar. 
• Özel marka satıcıları için Enhanced Brand Content’i (Zenginleştirilmiş Marka İçeriği) almanın tek yoludur. Enchanced Brand Content sayesinde dönüşüm oranı yüksek dinamik ve görsel ürün listesi oluşturabilirsiniz.
• Amazon Brand Registry hizmetini geliştirme ve yeni özellikler ekleme ihtimali çok yüksek. Marka tesciline ne kadar erken sahip olursanız, yeni eklenen özelliklere daha erken erişim sağlar ve rakiplerinizden bir süre de olsa önde olabilirsiniz.

Diğer Haberler