Loading...
Gönderiliyor...
MARKA SORGULAMA TALEBİ
* Tescil ettirmek istediğiniz markanın güncel durumunu detaylı olarak öğrenebilirsiniz.
Türkiye'nin Yerli Otomobilinin Tanıtımı Yapıldı
23.03.2020

Türkiye'nin Yerli Otomobilinin Tanıtımı Yapıldı

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) yerli otomobili bir SUV bir de Sedan model olmak üzere iki versiyonda tanıttı. Tanıtım ise Gebze'deki Bilişim Vadisi'nde gerçekleşti. Yerli otomobillerin iç dizaynları ve tasarımlarının yanı sıra duyurulan özellikleri ile de oldukça beğeni topladı ve ülke çapında heyecan yarattı. Yerli otomobilin 2022 yılında ise yollarda olması planlanıyor. 

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu TOGG

Diğer elektrikli araçlara göre daha hızlı şarj olması ile dikkat çeken otomobillerin yakıt maliyeti oldukça düşük, 300 ve 500 kilometre menzil sağlayan otomobil 2 farklı pil seçeneğine sahip.

Ayrıca tanıtımı yapılan yerli otomobillerin deposu 30 dakikada doluyor ve 500 KM. yol gidebiliyor. Akü ömrü ise 8 yıl olan otomobillerin bakım maliyeti de oldukça düşük. Benzinli ve dizel araçlardaki mekanizmaların bir çoğunun olmaması sebebiyle çok düşük bakım maliyetine sahip.  
Yerli otomobilin üretiminin Bursa, Gemlik olduğunu Gemlik'te bulunan ve TSK'ya ait olan 4 milyon metrekarelik alanın 1 milyon metrekaresi, yerli otomobilin üretim tesisi için kullanılacağını ve Türkiye'deki şarj ağının 2022'de hazır olacağını söyledi.

TOBB/TOGG Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve TOGG CEO’su Gürcan Karakaş konuşmalarında yerli otomobilin sınai haklarının tamamen Türkiye'ye ait olacağına dikkat çekerken yerli otomobile ait tüm teknolojilerin patentlerinin de  TOGG'a ait olacağını Bu patentleri başka şirketlerin kullanamayacağının altını çizdi. 

 

Diğer Haberler