Loading...
Gönderiliyor...
MARKA SORGULAMA TALEBİ
* Tescil ettirmek istediğiniz markanın güncel durumunu detaylı olarak öğrenebilirsiniz.
Corona Virüsü (Covid-19) Patent
30.03.2020

Corona Virüsü (Covid-19) Patent

Corona Virüsü 

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve kısa sürede küresel salgın haline dönüşen Corona Virüsü (Covid-19) maalesef ki Türkiye'de de hızla ilerliyor. Corona Virüsü salgını vaalarının önüne geçebilmek için özellikle 50 yaş üzeri büyüklerimizin sokağa çıkmamaları T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sıkça dile getirilmiş ve sokağa çıkma kısıtlaması 65 yaşından büyüklerimiz için getirilmiştir. Salgın maalesef ki ciddi boyutlarda olup zorunlu olmadıkça tüm yaşta vatadandaşlarımızın zorunlu olarak çıkması gerekmedikçe evlerinde kalması gerekmektedir. 

Corona Virüsü Belirtileri

Özellikle kuru öksürük ve ateş ile birlikte nefes darlığı, başlıca sözü edilen belirtilertir. Ancak her türlü solunum yolu hastalığı belirtilerini dikkate almakta yarar var. Burun akıntısı, halsizlik, vücut ağrısı da belirtiler arasında yer alıyor. Bu belirtilere ilaveten son 14 günde yurtdışından gelmiş olmak yada gelen birisiyle yakın temas öyküsü olması gerekmektedir.

Corona Virüsü

Corona Virüsü Önlemleri

» Enfekte olmuş kişilerle yakın temastan kaçınmanın,
» El hijyenine dikkat etmenin, sık aralıklarla elleri en az 20 saniye sabun ve su ile yıkamanın; sabun ve su olmadığı durumlarda alkol bazlı el antiseptiği kullanmanın; özellikle hasta insanlar veya çevresi ile doğrudan temas ettikten sonra elleri mutlaka yıkamanın,
» Çiftlik veya vahşi hayvanlarla korunmasız temastan kaçınmanın,
» Enfekte olduysanız eğer, mesafeyi korumanın, öksürürken, hapşırırken tek kullanımlık kağıt mendil ile ağızın ve burnun kapatılmasının; kağıt mendilin bulunmadığı durumlarda ise dirsek içinin kullanılmasının, ellerin yıkanmasının; gözlerinize, burnunuza ve ağzınıza dokunmaktan kaçınmanın,
» Enfekte olan kişilerin dokunduğu yüzeylerin dezenfekte edilmesinin,
» Et, yumurta gibi hayvansal gıdaların iyice pişirilmesinin,
» Hasta kişilerin mümkünse kalabalık yerlere girmemesinin, eğer girmek zorunda kalınıyorsa ağız ve burnun kapatılmasının, mümkünse tıbbi maske kullanılmasının önemli olduğunu belirtmiştir.

Corona Virüsü Önemleri

Corona Virüsü Danışma Hattı

T.C. Sağlık Bakanlığı Corona Virüsü ile ilgili şüpheleri olan vatandaşlar veya yakınında olduğunu düşünen vatandaşar için Danışma Hattı, “Alo 184” üzerinden hizmet vermeye aşladığını duyurdu.

Diğer Haberler